Борачка организација општине Соколац у уторак, 8. новембра, обиљежава крсну славу Светог Димитрија – Митровдан, када ће у цркви Светог пророка Илије бити служен парастос погинулим борцима у Одбрамбено-отаџбинском рату и положени вијенци на централни споменик, на којем је уписано 1.250 имена погинулих бораца.

Према програму обиљежавања крсне славе биће уприличена посјета спомен соби у којој се налазе фотографије око 600 погинулих бораца из Сокоца и њихових сабораца чије су породице послије рата одлучиле да наставе живот у овој локалној заједници.

У минулом одбрамбено-отаџбинском рату погинуло је 287 припадника Војске Републике Српске са подручја општине Соколац.

Рођена 16. јуна 1986. у Сокоцу. Основну школу и гимназију завршила је у родном мјесту. На Филозофском факултету у Источном Сарајеву студирала енглески језик и књижевност. Дипломирала је 2011. године. Запослена у Инфо центру од 2012. године.