Начелник општине Соколац Милован Бјелица данас је потписао одлуку о исплати по 500 КМ за 34 новорођенчета. У току дана или сутра у зависности од банке новац ће бити на рачунима родитеља.

,,Позивам родитеље који то још нису учинили да поднесу захтјеве у кабинет начелника општине Соколац како би остварили своја права. Општина Соколац од како сам на њеном челу води рачуна о популационој политици на различите начине. Током ових десет година настојали смо да олакшамо живот родитељима, како приликом рођења дјеце, тако и током школовања. Радује ме што је Соколац општина у којој се рађа и гдје млади виде мјесто за формирање породица“ – истакао је начелник Бјелица.

Према евиденцији Дома здравља у Сокоцу у овој години (од 01.01.2022. до 01.09.2022.) рођене су 63 бебе.