У сусрет традиционалној спортској манифестацији 10. Илиндан спорт фест „Соколац 2022“, која почиње данас, јуче је одржан састанак чланова Организационог одбора и представника Полицијске станице Соколац, на којем је разговарано о безбједности на подручју општине у наредним данима. Сви учесници састанка сагласни су да је безбједност веома важна за такмичаре и посјетице, као и комплетну слику града.

-Ова спортско-забавна манифестација, која ће се одржати по дести пут, изузетно је важна за нашу локалну заједницу. С обзиром на то да је посјећеност феста велика и привлачи пажњу више хиљада људи, сигурност и безбједност стављамо у врх приоритета током организације и самог одржавања. Током трајања „Илиндан спорт феста“ биће означена пјешачка зона за безбједно кретање – саопштено је из Организационог одбора.

У наредном периоду биће појачане и контроле возача с циљем спречавања вожње у алкохолисаном стању, стога се апелује на учеснике у саобраћају да поштују законске прописе.