Поводом тридесет година од оснивања Црвеног крста Републике Српске, Градска организација Црвеног крста Источно Сарајево јуче је организовала свечану Академију и на тај начин обиљежила овај значајан јубилеј.

– Наша организација у сарадњи са општином Соколац у претходном периоду остварила је значајне резултате у своме раду, а доказ за то су и сва признања која смо добили у посљедње вријеме. Наша највећа снага јесу млади људи који су заслужни што се налазимо међу најуспјешнијима у регији – истакли су из Општинске организације Црвеног крста Соколац.

Општинска организација Црвеног крста Соколац данас је добила Признање за несебични труд, рад и залагање у очувању и промоцији хуманитарних вриједности и принципа на којима почива организација Црвеног крста. За вјерно и досљедно понашање имена и знака Црвеног крста, сигурну помоћ свим појединцима у потреби и непрекидне хуманитарне активности.