Фото: Ј.Ћајић

У Сокоцу је данас почела реконструкција далековода Соколац-Мокро капитална инвестиција „Електродистрибуције“ Пале вриједности око 150.000 КМ.

Према ријечима управника Електродистрибуције радне јединице Соколац Срђана Кнежевића, реконструкција далековода ријешиће вишегодишњи проблем мјештана овог дијела локалне заједнице.

– У току је каблирање далековода кроз насељено мјесто Брезјак те повлачење новог излаза за индустријску зону Подроманија чиме ћемо ријешити дведесетогодишњи проблем напајања градског насеља Брезјак. Ово насеље је било везано за рурална подручја због чега је долазило до честих прекида у снабдијевању електричном енергијом. У првој етапи радова ово насељно мјесто ћемо припојити градској зони како бисмо ријешили те проблеме, објаснио је Кнежевић.

Кнежевић је истакао да је ријеч о капиталном улагању Електродистрибуције од око 150.000 КМ.

– Радимо властитим снагама и машинама уз малу помоћ радне снаге из радних јединица Вишеград и Пале како би положили 7 km високонапонског кабла. У оквиру друге фазе реконструкције далековода планирано је повлачење новог излаза далековода од школе до 35-киловолтног далековода Соколац, рекао је Кнежевић.

Према плану закључно са јуном ове године инвестиције „Електродистрибуције“ Пале на подручју наше општине износиће око 350.000 КМ.

Рођена 16. јуна 1986. у Сокоцу. Основну школу и гимназију завршила је у родном мјесту. На Филозофском факултету у Источном Сарајеву студирала енглески језик и књижевност. Дипломирала је 2011. године. Запослена у Инфо центру од 2012. године.