Предсједник Србије Александар Вучић рекао је да ће Приштина и Подгорица због ограничавања и забране грађанима да гласају на предсједничким и парламентарним изборима у Србији 3. априла од Београда добити одговор са „далекосежним посљедицама“.

Он је на скупу Српске напредне странке у Кикинди најавио да ће тај одговор Приштини и Подгорици бити упућен сутра послије сједнице Савјета за националну безбједност, на којој ће се расправљати и о посљедњим потезима и порукама црногорске и приштинске власти.

Очекујте свашта, јер је данас Влада Црне Горе, а то није урадила ни влада Мила Ђукановића, забранила гласање у Беранама и појединим мјестима за наше изборе, док је влада Аљбина Куртија тражила да признамо независност Косова да би организовали гласање – рекао је Вучић.

Он је истакао да је потребно учинити све како неодговорни људи не би увукли Србију у сукобе.

– Србија је довољно паметна и увјерен сам да ћемо успјети да сачувамо мир – поручио је Вучић.