На Првенству БиХ у атлетици за старије и млађе пионире и цицибане које је одржано у Сарајеву млади атлетичари соколачког „Гласинца“ освојили су три медаље – једну златну и двије сребрне и постигли запажене резултате на овом дворанском такмичењу.

Тренер овог клуба Неђо Ђуровић рекао је Срни да је Алекса Бакмаз млађи пионир „Гласинца“ освојио златну медаљу скоком у вис 135 центиметара.

Тамара Тошић је освојила сребрну медаљу у бацању кугле у конкуренцији старијих пионирки са резултатом 10,63 метра, а сребром се у истој дисциплини окитила и њена клупска колегиница Катарина Кезуновић у категорији млађе пионирке, резултатом 7,80 метара.

Ђуровић је нагласио да је на домак медаље јуче био и млађи пионир „Гласинца“ Михајло Крстајић у трци на 60 метара, те да су очекиване резултате постигли, Емилија Радоњић, Ана Бољанић, Јована Шука, Нина Мировић и Маријана Амовић.

Атлетски клуб „Гласинац“ основан је на Сокоцу 2000. године и остварује одличне резултате на нивоу БиХ.

Првенство БиХ у атлетици за старије и млађе пионире и цицибане одржано је јуче у дворани „Зетра“ у Сарајеву.