Зоран Подинић власник и директор МИС телевизије из Аустралије посјетио је Соколац и разговарао са начелником општине Милованом Бјелицом.

Српска телевизија у Сиднеју емитује програм 24 сата дневно 7 дана у недељи, а програмски и временски је прилагођена гледаоцима у Аустралији. Са радом је почела још 1996. године, а од 2004. године програм емитује преко сателита.

На састанку је било ријечи о промоцији туристичких и других садржаја општине Соколац српској заједници у Аустралији која према процјенама броји преко 200 хиљада људи. Српска дијаспора у Аустралији је добро организована и увијек спремна да помогне матици, о чему говоре бројне успјешне хуманитарне акције, које се углавном одвијају у оквиру Српске православне цркве, те патриотских организација попут Српске народне одбране и других.