На Сокоцу ће сутра бити организовано пливање за Часни крст на ријеци Каљина на излетишту Бук и освештање Богојављенске воде, најаљено је из Општинске управе.

Како је истакао Мирослав Нешковић један од иницијатора пливања за Часни крст очекује се учешће двадесетак пливача, међу пријављенима је и пет учесника са Пала. Међу пријављенима је и једна млада жена, а заинтересована су и четири малољетна лица.

У сарадњи са општином Соколац ове године припремљен је сплав са којег ће пливачи кренути послије 13.00 часова на Каљини.

Богојављенску воду освештаће монаси из романијских манастира и свештеници Црквене општине Соколац.

Пет младих Сокочана већ шест година учествовало је у пливању за Часни крст у Вишеграду на ријеци Дрини, истиче Нешковић и наглашава, да се прошле године јавила идеја да тако нешто организују и на Сокоцу, што су самоиницијативно и учинила четири младића.