У појединим дијеловима општине Соколац јуче је дошло до прекида у водоснабдијевању. Према ријечима стечајног управника у предузећу Водовод и канализација „Врело Биоштица“ Соколац, Радомира Јокића, ово предузеће већ трећи дан има проблема са напајањем пумпног постројења на Врелу Биоштица због чега је низак ниво воде у резервоару на Лазама, што је изазвало проблеме у водоснабдијевању виших дијелова града.

,,У случају да се у току радног дана не отклони квар на далеководу и омогући редовно снабдијевање електричном енергијом пумпног постројења на Врелу Биоштица, за очекивати је проблеме са водоснабдијевањем у већем дијелу града“, објаснио је Јокић.

Управник електродистрибутивне Радне јединице Соколац Срђан Кнежевић изјавио је да се тренутно врши прокрес трасе до Врела Биоштице. Како је потврдио за наш радио, ови радови, који се изводе у сарадњи са радницима шумарства, биће завршени данас.