Фото: Принцип

Вода ће становницима Источног Сарајева бити допремљена из Сарајева. Потврдио је то у изјави за Кликс Енвер Хаџиахметовић, министар комуналне привреде, инфраструктуре, просторног уређења, грађења и заштите околиша Кантона Сарајево.

Како је објаснио, контактирао га је начелник Општине Источно Ново Сарајево Јован Катић, који је питао за ту могућност, с обзиром на то да у су у тој општини актуелне редукције воде.

„Синоћ смо послали на терен заједничке екипе водоводних предузећа из Сарајева и Источног Сарајева и они су пронашли ту могућност. Данас и сутра треба завршити технички један шахт и након тога им пуштамо 20-ак литара воде у секунди, како грађани Источног Сарајева не би били под редукцијама“, казао нам је Хаџиахметовић.

Како је казао, ово је први пут за 25 година да Кантон не купује воду од Источног Сарајева, већ да је супротно.

„Бунари на Бачеву су пуни, тако да наши становници не треба да се брину да ће евентуално бити смањен доток“, казао нам је Хаџиахметовић.