Стручни жири 13. Међународног фестивала комедије „Мостарска лиска 2021“ додијелио је награду за најбољу режију „Велика лиска“ – плакета „Ахмет Обрадовић“ редитељу Народног позоришта Републике Српске Николи Пејаковићу.

Пејаковић је награђен за режију комада „Представа Хамлета у селу Мрдуша Доња“, аутора Иве Брешана у продукцији Народног позоришта Републике Српске, саопштено је из овог позоришта.

У саопштењу се додаје да је награду за најбољег глумца „Велика лиска“ у истоименој представи стручни жири додијелио глумцу Народног позоришта Републике Српске Жељку Еркићу, за улогу Мате Букарица Букара.

Међународни фестивал комедије комедије „Мостарска лиска 2021“ затворен је јуче у Народном позоришту у Мостару свечаном додјелом награда и концертом групе Диванхана.

Након одгледаних шест остварења у конкуренцији Фестивала, одлуке о наградама донио је стручни жири у саставу Алмир Имширевић, као предсједник и чланови Марко Мисирача и Велимир Пшеничник Њирић.