Саобраћај се на већини путева у Републици Српској и Федерацији БиХ одвија по сувим коловозима, уз повољне услове за вожњу, а краћи застоји могући су на путним правцима на којима се изводе радови и гдје саобраћај регулише привремено постављена сигнализација.

На дионицама у усјецима и поред камених косина учестали су одрони, а возачима се савјетује опрезнија вожња, прилагођена стању и условима на путу, саопштено је из Ауто-мото савеза Републике Српске.

До 18.00 часова забрањен је превоз експлозивних материја од Шешлија до међуентитетске линије Вила, осим за превоз пиротехничких средстава за извођење најављених ватромета.

Због обиљежавања крсне славе општине, у Рогатици ће саобраћај бити обустављен на дионици магистралног пута Подроманија – Рогатица /Улица Српске слоге/ од раскрснице код Дома за старија лица „Сунце“ до раскрснице код Развојне банке од 17.00 до 2.00 часа и преусмјерен на улице Ђенерала Драже и Сердар Јанка.

Због извођења бушачко-минерских радова, доћи ће до привремене обуставе саобраћаја на дионици регионалног пута Лукавица-Пале, на локалитету Требевић-Златиште, општина Источни Стари Град од 16.00 до 17.00 часова, у трајању два пута по максимално пет до седам минута.

Због радова, измијењен је режим у одвијању саобраћаја у тунелима „Каловита брда“ на магистралном путу Љубогошта-Пале, Чемерно на дионици Брод на Дрини 2-Врба, Чељиговићи на дионици Лапишница-Љубогошта, Стамбулчић на дионици Пале-Подграб и у тунелу „Угар“ на дионици магистралног пута Црна Ријека-Угар.

Измијењен је режим одвијања саобраћаја на дионицама Фоча два–Драгочава, Ћесим-Придворци, Тедин Хан-ентитетска граница /Криж/, Котор Варош-Ободник, на споју магистралних путева Милићи-Власеница-Хан Пијесак и Власеница-Тишћа, Добро Поље-Миљевина.

Због извођења радова на магистралном путу Бијељина-Брчко и дионици регионалног пута Језеро-Шипово, саобраћај се од 7.00 до 17.00 часова одвија успорено, наизмјеничним пропуштањем возила.

Због бројних одрона и опасности од клизишта, на магистралном путу Брод на Дрини-гранични прелаз Хум/Шћепан Поље путничка возила саобраћају отежано, док је за теретна возила саобраћај обустављен.

Због активирања клизишта, саобраћај се одвија отежано, једном саобраћајном траком на регионалном путу Чајниче-Миљено у мјесту Луке, на дионици Козарац-Мраковица и на регионалном путу Р-476 Укрина-Горња Вијака, док је обустављен на дионици регионалног пута Мраковица-Подградци.

Због извођења деминерских радова до 15.00 часова долази до повремених обустава саобраћаја у интервалима 30 минута обуставе и 10 минута пропуштања саобраћаја у Војковићима, на дионици магистралног пута Брод-Оџак у мјесту Клакар Доњи, на дионици регионалног пута Дервента-Подновље у мјесту Горњи Божинци.

На снази је забрана за теретна возила чија укупна маса прелази 12,5 тона на дионици регионалног пута Поље-Подновље због оштећења коловоза.

Забрањен је саобраћај за теретна возила укупне масе преко 30 тона на надвожњаку на дионици магистралног пута Клашнице 2-Шарговац у мјесту Трн, јер нема дозвољену носивост за реална саобраћајна динамичка оптерећења.

На дионици магистралног пута Брод на Дрини-Шћепан Поље забрањен је саобраћај за сва возила чија укупна маса прелази 16 тона.

У ФБиХ На аутопуту А-1 због радова на дионици Сарајево сјевер-Подлугови, саобраћа се двосмјерно, супротном траком од зоне радова, смањеном брзином.

Због радова у тунелу Црнаја /Коњиц-Јабланица/ од 20.00 до 5.00 сати саобраћа се једном траком, наизмјеничним пропуштањем возила.

Радови се изводе у тунелу Чакловићи на путу Тузла-Калесија /дионици Симин Хан-Цапарде/, гдје се саобраћај обуставља од 22.00 до 6.00 сати и преусмјерава на алтернативни правац преко Дубрава. Током дана, путничка возила из смјера Тузле саобраћају кроз тунел, а из смјера Калесије обилазницом око тунела. Теретна возила се и током дана усмјеравају на пут преко Дубрава.

Радови се изводе и на путевима Сребреник-Орашје /Ћехаје/ и Хутово-Столац/Церовица/, као и на раскрсници магистралних путева у Босанском Петровцу.

На граничним прелазима задржавања нису дужа од 30 минута.