Фудбалери Словачке приредили су изненађење и побиједили Пољску 2:1 (1:0) на отварању Е групе ЕУРО.

Словаци су у Санкт Петербургу, као аутсајдери групе, шокирали знатно искуснију Пољску и гурнули је у „провалију“.

Као и свака прича има јунака и трагичара, а то су Милан Шкринијар, стријелац гола одлуке, и на другој страни Гжегож Криховијак који је зарадио искључење у тренутку када је Пољска ишла ка преокрету.

Све се то догодило у распону од 62. до 69. минута. Криховијак је направио глупост, олако добио жути картон и оставио саиграче на циједилу.

Словачка, која се од примљеног гола послије 29. секунде другог полувремена до тада бранила, се окуражила због играча више и брзо га материјализовала.

Штопер Интера се најбоље снашао послије једног корнера и кроз „шуму ногу“ донио другу побједу за Словачку у историји на ЕП.

Како је за Словаке ушао у историју, тако је и на свим Европским првенствима.

А на несрећу за Пољску неславну историју исписао је голман Војћех Шчесни.

Постигао је аутогол тако што га је лопта погодила у леђа послије одбитка од стативе и минијатуре Роберта Мака, а тиме постао први голман који је сам себе матирао.

Уједно, то је био и најранији гол икада на континенталним првенствима јер је голман Јувентуса срушио Хрвата Игора Тудора за четири минута.