Репрезентација Италије уписала је прве бодове на Европском првенству, пошто је убедљиво савладала Турску са 3:0 на старту континенталног шампионата.

Са годину дана закашњења, коначно је почело Европско првенство у фудбалу.

Част да отворе шампионат Европе имали су Италијани и Турци, на римском „Олимпику“.

Италијани су на старту првенства показали да се на њих може рачунати када се говори о фаворитима, иако се о њима најмање причало последњих месеци у том контексту.

Притискали су Италијани од самог старта, али су се Турци грчевито и организовано бранили у првом делу игре.

Није било озбиљнијих шанси, али су Италијани претили да постану најнесимпатичнија екипа на овом првенству, пошто су чак четири пута тражили пенал у првом делу игре.

Како се отворило друго полувреме, тако су Италијани заиграли добар фудбал.

Први гол на овом турниру је – аутогол!

Играо се 53. минут, када је Берарди оштро убацио лопту пред гол, а фудбалер Јувентуса, Демирал, није успео да се склони, па је стомаком послао лопту у свој гол.

Није се дуго чекало на други гол.

Чекир је бранио све што је могао, тако и ударац Спинацоле у 66. минуту, али није могао да заустави шут Имобилеа, који је покупио отпадак и сместио лопту у мрежу.

Коначан резултат поставио је Лоренцо Инсиње у 79. минуту, када је, у свом стилу – мало искоса, прецизно шутирао после додавања Имобилеа.

У суботу је на програму други меч Групе А – Велс и Швајцарска играју од 15. сати.

У другом колу, Италија игра против Швајцарске, док ће Турска играти са Велсом.