Малина је нискокалорично воће, па је можете конзумирати без ограничења у количинама. Шећер је лако сварљив – малина садржи фруктозу и глукозу.
Сок од малине, попут малина, богат је органским киселинама, пектином, целулозом, витамином Ц, витаминима А, Б2, ПП, као и бета-ситостеролом – супстанцом која има антисклеротична својства.
Малина садржи кумарин, који нормализује згрушавање крви, као и антоцијанине, који помажу у јачању крвних судова.
Малина је богата бакром, гвожђем и фолном киселином. Сок од малине често се користи код прехладе, а садржај целулозе у овом црвеном воц́у чини га идеалним за чишц́ење желуца.
Пектини у соку од малине помажу у уклањању штетних супстанци из тела – жучних киселина, соли тешких метала, радионуклида, холестерола.
Сок од малине користи се за спречавање проблема са простатом, као и за повец́ање либида и код неурастеније.
Малина је неопходна за превенцију артеросклерозе. Сок од малине се не препоручује код болести јетре и алергија на воће које има длачице.
Ако имате проблема са кожом, сок од малине је незамењиви помоц́ник у улепшавању. Ако имате митисере и бубуљице, промешајте сок од свежих листова малине и маслац у односу један према четири док не добије изглед крема. Нанесите на лице свако вече до потпуног уклањања митесера и бубуљица.
Против бора, навлажите танки комад платна соком од малине и ставите на лице петнаест минута. Исперите. Ова маска даје свежину опуштеној кожи и уклања боре које нису јако дубоке.
Маска за суву и нормалну кожу прави се од две кашичице сока од малине и размуц́еног јајета. Смеса се остави на лицу и деколтеу двадесет минута и испере хладном водом.
За масну кожу сок од малине наноси се на кожу у неколико слојева – након сушења сваког слоја се наноси следећи. Нанесите пет слојева и након пола сата лице оперите хладном водом.