Начелник општине Соколац Милован Бјелица, упутио је данас честитку поводом обиљежавања крсне славе и дана ЈУ СШЦ ,,Василије Острошки“ Соколац.

,,Свим ученицима, професорима и сарадницима, као и бившим ученицима Средњошколског центра „Василије Острошки“ у Сокоцу честитам крсну славу и дан чудотворца чије име овај центар и носи.

Наш средњошколски центар основан је 31. августа 1961. године и у овој години прославља свој шездесети рођендан.

У тих шест деценија обликовао је и надахнуо генерације младих људи Сокоца и Романије, за велика постигнућа у животу и раду.

Садашњим и будућим ученицима и професорима желим да надмаше претке, да вјерују у себе и у чуда која долазе као плод рада и сталног усавршавања“ – наводи се у честитки начелника Бјелице.