Нафтни гигант Сауди Арамко објавио је данас да је у првом кварталу 2021. остварио раст нето добити од 30 одсто, што је знак континуираног опоравка од лањског краха нафтног тржишта када је цјелогодишња зарада саудијске државне компаније била преполовљена.

У саопштењу Арамка се прецизира да је нето зарада порасла на 21,7 милијарди долара у прва три мјесеца ове године, што је близу нивоа забиљеженог у првом кварталу 2019. године у износу од 22,2 милијарде долара, преноси ЦНБЦ.

Судијски произвођач нафте је такође навео да је задржао износ планиран за дивиденду на 18,8 милијарди долара, који би требало да буде исплаћен у другом кварталу.

Извјештај Арамка о добити у прва три мјесеца резултат је драстичног побољшања ситуације на нафтним тржиштима у односу на први квартал прошле године, када је нето добит компаније пала за 25 одсто, усљед суноврата потражње због пандемије корона вируса.