Фото: Unsplash

Одавно смо научили да говор тијела открива много тога о човјеку.

Уколико особа држи прекрштене руке, многи мисле да није отворена за комуникацију и да на тај начин несвјесно, али и јасно ставља до знања некоме да не жели много тога да открива.

Има ли истине у томе?

Људи заузимају позу са прекрштеним рукама много више у јавности него када су сами. Мушкарци су ти који чешће ово раде и сматра се да на тај начин желе да буду моћнији.

Јачи пол се у друштву увијек исправља када је положај тијела у питању, не би ли, сматра се, на тај начин надјачао “конкуренцију”. Жене ће прекрстити руке само у једном случају – када им је непријатно због мушких погледа.

Нервоза

Овај положај помаже људима да побједе одређену психолошку напетост попут нервозе и страха. Осим прекрштених руку, људи често знају да додирују врат, а то је основни знак несигурности, нервозе и тензије коју особа осећа.

Стрес

Када су превише узрујани, људи прекрсте руке како би се смирили. Зато је овај положај најчешћи код дјеце, јер често знају да се наљуте или да одбацују оно што треба да ураде. Иста ситуација је и са одраслима, али у доста мањој мјери.

Утицај других

Људи несвјесно копирају туђе понашање, колико год мислили да није тако. Примјера ради, ако двојица мушкараца стоје са прекрштеним рукама један прекопута другог, многи би из далека помислили да је ријеч о конфликту, преноси Крстарица.

Заправо, они несвјесно опонашају један другог и просто се осјећају пријатније док разговарају ако су им руке у таквом положају.

Изолација

Када се некоме не допада друга особа, долази до овог положаја. На тај начин стварају неку врсту баријере. Иза тога се крије осећај изолације, односно, потреба да се особа одвоји од особе која јој се не допада. Овај тренутак многи не могу да препознају, па упорно покушавају да ступе у комуникацију са особом која је прекрстила руке.

Хладноћа

Када је људима хладно, аутоматски прекрсте руке како би се лакше угријали.

ПОСТАВИ ОДГОВОР

Молимо унесите коментар!
Овдје унесите своје име