Највиша просјечна плата у Републици Српској у септембру исплаћена је у области финансијских и дјелатности осигурања и износи 1.899 КМ, а најнижу од 1.118 КМ добили су радници у грађевинарству.

Просјечна септембраска нето плата износи 1.412 КМ и већа је за једну КМ у односу на август.

Ниске просјечне плате у септембру примили су радници запослени у прерађивачкој индустрији 1.216 КМ, у области саобраћаја и складиштења 1.141 КМ, те у дјелатности пружања смјештаја, припреме и послуживања хране, хотелијерство и угоститељство 1.134 КМ.

Синдикална потрошачка корпа за септембар износи 2.625 КМ и просјечна плата покрива је 53,78 одсто, саопштено је из Савеза синдиката Републике Српске.

Синдикална потрошачка корпа садржи трошкове за прехрану, становање и комуналне услуге, текуће одржавање домаћинства, одјећу и обућу, хигијену и његу здравља, превоз, образовање и културу.

Породице у Републици Српској у септембру су највише новца трошиле на прехрану 1.190 КМ.

За становање и комуналне услуге било је потребно издвојити 651 КМ, за превоз 226 КМ, набавка одјеће и обуће коштала је 204 КМ, док је за текуће одржавање домаћинства у септембру било потребно издвојити 151 КМ.