Фидемајстор Предраг Батинић са Сокоца побједник је 41. Меморијалног шаховског турнира „Ратомир Рато Бркић“, који је одржан у Рогатици у оквиру преображењских свечаности.

На турниру, који се играо по швајцарском систему у девет кола, учестовало је 28 шахиста из Сарајевско-романијске и горњодринске регије.

Друго мјесто припало је Срђану Злобецу из Источног Новог Сарајева, а треће Саши Косорићу са Сокоца.

Турнир је отворио начелник општине Рогатица Милорад Јагодић, који је најавио помоћ Шаховском клубу „Горски“ из Рогатице у опремању просторија.

Секретар Шаховског клуба „Горски“ Момир Ашоња рекао је да је ово један од најстаријих меморијалних шаховских турнира у Републици Српској, који је организован у знак сјећања на једног од најбољих рогатичких шахиста свог времена Ратомира Бркића, који је погинуо у саобраћајној несрећи 1980. године.

Он је навео да се овај турнир традиционално организује за Дан и крсну славу општине Рогатица.

Организатор Меморијалног турнира „Ратомир Рато Бркић“ је Шаховски клуб „Горски“, а покровитењ општина Рогатица.