На путном правцу Устипрача–Вишеград, у току је реконструкција и инсталација расвјете у тунелима, речено је Срни у предузећу „Путеви Републике Српске“.

Из овог предузећа прецизирају да су радови у току у осам тунела на путу Устипрача-Вишеград, на дионици од Бродара до Вишеграда, а који до сада нису имали расвјету.

Ови тунели приоритет су за безбједно одвијање саобраћаја, јер је недостатак расвјете изазивао ефекте засљепљивања у току вожње, навели су из „Путева Републике Српске, уз напомену да реконструкција и инсталација расвјете на овој дионици, није рађена у претходних 10 година.

Планирано је да радови буду завршени до почетка идуће године.

У Општинској управи Вишеград, Срни је речено да је овај пројекат иницирала општина, ради безбједније вожње на дионици пута која је веома прометна, посебно у љетним мјесецима.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић, изразио је наду да ће радови бити завршени у предвиђеном року.