Фото: Бојан Д.Тошић © Соколац-срце Романије

Његово високопреосвештество митрополит дабробосански Хризостом служиће у петак, 2. августа, Свету архијерејску литургију у Цркви Светог пророка Илије на Сокоцу поводом крсне славе и дана овог храма и општине, речено је Срни у Црквеној општини Соколац.

Према програму обиљежавања, у четвртак, 1. августа, биће служено вечерње богослужење у Цркви Светог пророка Илије од 17.00 часова, а потом ће бити организована свечана литија од овог храма до зграде општине.

За 19.00 часова у Парохијском дому заказана је свечана сједница Скупштине општине Соколац на којој ће бити уручена признања општине Соколац.

Духовна академија „Стих и перо горе Романије“, посвећена дану и слави општине Соколац, почеће од 19.30 часова.

На дан празника у петак, 2. августа, након Свете архијерејске литургије која ће у Цркви Светог пророка Илије почети у 9.00 часова, биће обављен чин ломљења славских колача.

Српска православна црква прославља 2. августа Светог пророка Илију, који је веома поштован светитељ у српском народу и цјелокупном православљу као строг и непоколебљив проповједник хришћанских вриједности.