На Сокоцу ће од 19. до 27. јула бити одржана традиционална спортско-забавна манифестација „Илиндан спорт фест 2024“ на којој ће се учесници такмичити у осам дисциплина.

Биће организована такмичења у футсалу, уличном баскету, тенису, одбојци на пијеску за жене, билијару, МТБ и уличној трци, а ове године и у спортском риболову, рекао је Срни члан Организационог одбора Предраг Добриловић.

Он је подсјетио да се ова спортска такмичења прије 12 година почела футсал-турниром, баскетом и одбојком на пијеску, те да се због великог интересовања такмичара и посјетилаца „Илиндан спорт-фест“ израстао у манифестацију препознатљиву на Сарајевско-романијској регији.

Према његовим ријечима, ове године укупан наградни фонд је 15.000 КМ.

За побједника турнира у футсалу који траје од 19. до 27. јула обезбијеђена је награда од 5.999 КМ, а за другопласирану екипу 2.000, док су за најбоље три екипе у бич волеју за жене /одбојци на пијеску/ у такмичењу од 22. до 24. јула, предвиђене награде су од 400 КМ до 100 КМ, те пехар за најбољег играча и одбојкашку наду.

Турнир уличног баскета играће се, такође, у вечерњим часовима, 24. и 25. јула, а прва награда је 1.500 и друга 700 КМ.

За првопласираног на тениском турниру, кој ће се играти од 19. +до 27. јула награда је 400 КМ, а другопласираног 200 КМ.

Турнир у билијару у Гејм центру играће се 20. и 21. јула, а планиране новчане награде су од 700 КМ за првопласираног до 100 КМ за четврто освојено мјесто.

Трећа улична трка у оквиру „Илиндан спорт феста“ биће одржана 26. јула од 18.00 часова улицама Сокоца у укупној дужини три километра, у којој за прва три учесника који стигну на циљ, планиране новчане награде од 300 КМ до 100 КМ.

Прва бициклистика трка „МТБ изазов“ возиће се 20. јула од 18.00 часова на кружној стази од Основне школе Соколац према Талинама до стартне позиције у дужини од пет километара, а нгарде за три најуспјешнија ученсика су од 300 КМ до 100 КМ.

Добриловић је истакао да је ове године новина на „Илиндан спорт фесту“ такмичење спортских риболоваца „Спин куп Биоштица“ планирано за 27. јул, за шта су обезбијеђене награде за свих 30 учесника, колико је максималан број за ово такмичење.

У соколачком Удружењу „Мајка и дијете“ речено је Срни да ће и ове године подржати „Илиндан спорт фест“ организовањем дјечије трке за дјецу у петак, 19. јула, у 20.00 часова од Градске фонтане до Спортске дворане, чему ће претходити дружење дјеце са аниматорима уз музику на платоу Градске фонтане од 18.00 часова.

Покровитељ манифестације је општина Соколац, а спонзор „Јелен пиво“.