На основу Кривичног законика Републике Српске и  Закона о заштити од клевете Републике Српске, главни и одговорни уредник портала „Соколац-срце Романије“ поднио је данас КРИВИЧНУ ПРИЈАВУ против Срђана Кнежевића, шефа клуба одборника ДЕМОС-а у Скупштини општине Соколац и управника Теренске јединице Соколац „Електродистрибуције“ а.д. Пале због грубих неистина и повреда угледа и части у саопштењу издатом 15.јула ове године.

„Пуне четири године моја породица и ја трпимо физичке пријетње, малтретирања, узнемиравања, уцјене и константно изношење неистина од групице људе окупљене око отуђене скупштинске већине, а главни повод за то су прикупљени докази и сазнања о крађи шумско-дрвних сортимената о чему је портал „Соколац-срце Романије“ извјештавао у више наврата. Гле чуда, они који редовно у једном соколачком хотелу смишљају и праве планове како да се малтретирају и омаловажавају чланови породица њихових неистомишљеника, данас се буне и осуђују друге који то наводно чине. Како је ова криминално-политичка групица људи присутна у свим сферама друштвеног живота доказивање почињених кривичних дјела одвија се не тако жељеном динамиком, а притисци на редакцију портала све више несносни, још једном молим и позивам надлежне правосудне органе да предузму наопходне кораке са циљем санкционисања одговорних и враћање комуникације у нормалне оквире. То је једини начин да се лудилу које у Сокоцу производи ова отуђена групица људи коначно стане у крај. Да Суд успут коначно утврди ко је од крађе шуме и препродаје наркотика градио и гради хацијенде, ко купује скупоцјене аутомобиле и луксузне станове од Златибора, преко Београда до Абу Дабиа. Огромна већина Сокочанки и Сокочана то свакако знају и све виде својим очима. Kриминалцима и људским талозима који су више пута хапшени као керови у цик зоре и који ништа добро не мисле нашем граду НИКАДА СЕ ПОВУЋИ И ПРОДАТИ НЕЋУ и под пуном кривичном и материјалном одговорношћу стајаћу иза сваке своје јавно изговорене ријечи. Правда је спора али достижна и на том путу пуни допринос даће покрет „СОКОЛАЦ ЈЕДАН ЗА СВЕ“ чије оснивање и окупљање је у току“ – навео је након подношења кривичне пријаве главни и одоворни уредник портала „Соколац-срце Романије“.

УГРОЖЕНА БЕЗБЈЕДНОСТ главног и одговорног уредника портала “Соколац-срце Романије”