Фото: Дара Калајџић Рундић

У Републици Српској и Федерацији БиХ данас ће бити претежно сунчано и вруће, уз дневну температуру од 34 до 41 степен Целзијусов.

У многим предјелима очекује се тропска ноћ када ће минимална температура остати изнад 20 степени Целзијусових током цијеле ноћи, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Послије подне могућ је развој облака од југоистоку ка западу који ће понегдје донети кишу и локалне пљускове са грмљавином.

Увече ће се облачност са пљусковима премјештати ка сјеверу, а понегдје ће бити локалних непогода уз јаче пљускове и могућу појаву града.

Дуваће слаб и промјенљив вјетар.

Дневна температура ваздуха биће од 34 до 41, а у вишим предјелима од 30 степени Целзијусових.

У већини предјела јутрос је претежно ведро, подаци су Федералног хидрометеоролошког завода.

Температура измјерена у 8.00 часова: Бјелашница 18, Дринић и Гацко 19, Дрвар, Нови Град, Шипово и Соколац 20, Мркоњић Град, Рибник и Калиновик 21, Мљечаница, Хан Пијесак и Фоча 22, Приједор и Сарајево 23, Кнежево, Мраковица, Бањалука, Сребреница, Билећа и Рудо 24, Добој, Тузла, Зеница, Србац, Вишеград и Требиње 25, Зворник и Неум 26, Бијељина и Мостар 27, а Градачац 29 степени Целзијусових.