Чланови спортске екипе општине Соколац освојили су двије медаље на 59. Међуопштинским омладинским спортским играма /МОСИ/ у Ужицу, рекла је Вера Мијатовић један од вођа соколачке екипе.

Златну медаљу у бацању копља освојио је Александар Лучић, а сребрну Ратко Ђуровић.

Од ових атлетичара су се, како каже, и очекивале медаље, јер су као чланови соколачког Атлетског клуба „Гласинац“ и до сада освојили низ медаља на првенствима Републике Српске, БиХ, на атлетским митинзима и међународним такмичењима.

Она је нагласила да се, након синоћних, такмичења за атлетичаре на МОСИ у Ужицу, настављају данас од 18.00 часова.

Мијатовићева, која је и члан Скупштине МОСИ, рекла је да је на данашњој сједници Скупштине одлучено да ће домаћин јубиларних, 60. МОСИ бити Вишеград, а 62. МОСИ 2027. године биће одржане у Бијелом Пољу.

Општину Соколац на 59. МОСИ у Ужицу представља група од 45 такмичара и вођа екипа, а такмиче се шест спортских дисциплина – у атлетици у мушкој и женској конкуренцији, те у стрељаштву, каратеу, одбојци и одбојци на пијеску и планинарству у женској конкуренцији.