Фото: Горштак

На инстаграм страници „Горштак“ Хан Пијесак објављена је занимљива фотографија у којој се види како је на нашим подручјима изгледао шумски чекић шездесетих година прошлог вијека.

У објави стоји „ЗЕБРА из 1967. Eлипсасти чекић број 2. Ударио га општински шумар. Без плочице и КЈУ АР кода. Само љути колоброј у плавој боји. Сад сто јада и беита и милиона и опет – не ради! Ми не треба ни да идемо у будућност, нама је будућност да – се вратимо у прошлост.“

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели ГОРШТАК Хан Пијесак (@gorstak.hp)

И ништа то не би било необично да данас скоро 70 година касније, на подручју Романије не свједочимо шумским чекићима (тамо гдје их уопште има) на којима нам могу позавидјети многи широм наше дивне планете. Право ремек дјело соколачког шумског картела!

Шумски чекић на Романији – 2024.година