Снимање филма о доктору Миодрагу Лазићу на територији општине Источна Илиџа планирано је у периоду од 17. до 19. маја, а један дио снимања обавиће се сутра на Шеталишту др Миодраг Лазић.

Снимања је планирано од 9.00 часова, поручили су из општине Источна Илиџа, која је један од покровитеља филма.

Поводом 70 година од рођења и пет година од смрти, вољени и надалеко чувени по својим дјелима доктор Миодраг Лазић наредне године добија филм у продукцији Оливера Пауновића и Сити групе из Ниша.

– Документарац је наслоњен на књигу „Дневник ратног хирурга“ а говориће о пожртвованом животу доктора Лазића, легендарног ратног хирурга који није успио да добије последњу битку, против короне. Сценарио и режију овог документарног остварења потписује дугогодишња и пуно пута награђивана редитељка Душица Дејић из Ниша – поручили су из општине Источна Илиџа.

Снимање је организовано и ван граница Србије, свуда гдје је доктор Лаза радио. Премијера филма у Нишу је планирана 2025. након чега би требало да филм премијерно биде приказан и у Источној Илиџи.