Јуче је у Сарајевском олимпијском центру Зетра , одржано кадетско првенство Босне и Херцеговине у спортском стрељаштву, дисциплине, стандардна ваздушна пушка и ваздушни пиштољ.

Дјевојке стрељачког клуба „Гласинац“ су у дисциплини стандардна ваздушна пушка оствариле одличне резултате.

Маријана Мијатовић је освојила прво мјесто и златну медаљу опаливши 414,8 кругова и тако постала званична кадетска првакиња Босне и Херцеговине.

Екипно су дјевојке у саставу, Маријана Мијатовић, Ана Пејић и Хелена Туторић заузеле високо треће мјесто и освојиле бронзану медаљу.

Ана Пејић је такође остварила одличан појединачни резултат, освојивши седмо мјесто са испуцаних 408,7 кругова.

На јучашњем такмичењу су за „Гласинац“ гађале за појединачни пласман и стрелкиње, Луција Радивојевић и Тамара Максимовић. И ако су још увијек у почетничкој фази ове двије такмичарке већ показују завидан таленат за овај спорт.

„Као тренер сам, прије свега пресрећан због остварених резултата, а презадовољан, трудом радом, залагањем и одличном сарадњом самном као тренером наших дјевојака!Браво цуре!“ – поносно је истакао тренер Огњен Мијатовић.