Федерално министарство расељених особа и избјеглица 18.априла 2024.године објавило је ОДЛУКУ О УТВРЂИВАЊУ ПРЕЛИМИНАРНЕ РАНГ ЛИСТЕ ПОТЕНЦИЈАЛНИХ КОРИСНИКА за Програме помоћи одрживог повратка – финансирање и суфинансирање инфраструктурних и других пројеката од значаја за ширу друштвену заједницу у мјестима повратка на простору Босне и Херцеговине у периоду 2024. и 2025. година.

У прелиминарној листи апликаната по Јавном позиву нашао се и велики број пројеката са подручја општине Соколац, и то:

Пројекат: АСФАЛТИРАЊЕ ПУТА РИЈЕЧЕ-БАЊА ЛУЧИЦА

Подносилац захтјева: МЕЏЛИС ИСЛАМСКЕ ЗАЈЕДНИЦЕ КАЉИНА
Пројекат: ИНДИВИДУАЛНИ СТАМБЕНИ ОБЈЕКАТ – КНЕЖИНА (РЕКОНСТРУКЦИЈА ИМАМСКЕ КУЋЕ)

Подносилац захтјева: МЕЏЛИС ИСЛАМСКЕ ЗАЈЕДНИЦЕ КАЉИНА
Пројекат: ОПРЕМАЊЕ ЗГРАДЕ МЕЏЛИСА КНЕЖИНА (АДМИНИСТРАТИВНО-ПРАВНИ ЦЕНТАР)

Подносилац захтјева: УДРУЖЕЊЕ ГРАЂАНА МИЋИВОДИ
Пројекат: НАСТАВАК АСФАЛТИРАЊА ПУТА ЖЉЕБОВИ – МИЋИВОДИ, ОПШТИНА СОКОЛАЦ

Подносилац захтјева: УДРУЖЕЊЕ ЗА ЕДУКАЦИЈУ МЛАДИХ И АФИРМАЦИЈУ ПОЗИТИВНИХ ВРИЈЕДНОСТИ „АБДУЛКАДИР ГЕЈЛАНИ“
Пројекат: РЕКОНСТРУКЦИЈА КАМИОНСКОГ ПУТА КОШУТИЦА – ПРЕЉУБОВИЋИ

Подносилац захтјева: УДРУЖЕЊЕ „МЕДНИК“ МАНГУРИЋИ ОЛОВО
Пројекат: САНАЦИЈА ЛОКАЛНИХ СЕОСКИХ ПУТЕВА У НАСЕЉЕНИМ ПОВРАТНИЧКИМ МЈЕСТИМА (МАНГУРИЋИ ДЕСНО КРИЛО; МАНГУРИЋИ ЛИЈЕВО КРИЛО, БЕЧАРИ-ПРИДВОРИЦА; БЕЧАРИ-ПОДГАЈ)

Подносилац захтјева: УДРУЖЕЊЕ ГРАЂАНА „АУРОРА“ СОКОЛАЦ
Пројекат: ИГРОМ И ПЈЕСМОМ

Подносилац захтјева: УДРУЖЕЊЕ ГРАЂАНА „АУРОРА“ СОКОЛАЦ
Пројекат: ИГРОМ И ПЈЕСМОМ

Рок за подношење приговора је 06.05.2024. године након чега слиједи потписивање уговора и реализација пројеката.

Према Одлуци Општина Соколац и други апликанти са подручја Сокоца који се налазе на прелиминарној Одлуци дужни су до овог рока доставити допуну документације.

Комплетна Прелиминарна листа апликаната по Јавном позиву за финансирање и суфинансирање инфраструктурних и других пројеката од значаја за ширу друштвену заједницу у мјестима повратка на простору Босне и Херцеговине у периоду 2024. и 2025. година може се преузети ОВДЈЕ.