Обавјештавамо грађане да ће у суботу, 20.04.2024. године, око 14:30 часова кроз нашу општину проћи такмичари бициклистичке трке „Београд-Бањалука“. Соколац је 21. град који је нашао своје мјесто на трци и биће пролазни циљ на трећој, „краљевској” етапи од Вишеграда до Јахорине, која је уједно најтежа на рути.

Позивамо вас да се око 14:00 часова окупимо на платоу испред зграде општине и да заједно поздравимо 175 бициклиста са свих континената.

У циљу безбједне реализације трке, припадници Министарства унутрашњих послова ће регулисати саобраћај. Најављено је етапно заустављање.

Молимо грађане да се наведеног дана, у периоду од 14:30 до 16:00 уздрже од непотребног кретања возилима на подручју општине Соколац те да не паркирају возила у улици Цара Лазара.

Дођите и поздравите бициклистички караван и будите дио међународног пројекта који ће се преносити у 57 земаља свијета.

Ова трка је претпоследња шанса за квалификовање на Олимпијске игре у Паризу.