Фото: Бојан Д.Тошић © Соколац-срце Романије

Њемацка развојна агенција (GIZ) започела је имплементацију пројекта под називом „Акција заједнице за енергетску транзицију (CEAT) у Босни и Херцеговини”, а који је наручило њемачко Федерално министарство за економску сарадњу и развој (BMZ).

Општина Соколац одабрана је као партнер у пројекту CEAT који се темељи на унапређењу енергетске ефикасности у локалним заједницама, нарочито кроз програм утопљавања зграда.

Коначан одабир општина извршили су чланови техничке радне групе CEAT-а, укључујући Министарство спољне трговине и економских односа БиХ и ентитетска министарства енергетике.

Очекивани резултати пројекта су провести мјере енергетске ефикасности кроз удружења заједница етажних власника ZEV за 8 вишестамбених зграда у Босни и Херцеговини.