У просторијама Градске управе одржан је састанак градоначелник Љубише Ћосића, предсједника Подручне привредне коморе Источно Сарајево Љубише Танића и начелника општина у саставу Града Источно Сарајево.

Састанак је одржан са циљем сагледавања потреба и могућности за формирање дирекције за планирање изградње Источног Сарајева, навели су из општине Источна Илиџа.

Иницијатива, коју је предложио Љубиша Танић, предсједник Подручне привредне коморе, односи се на формирање дирекције са надлежностима надзора, пројектовања, ревизије јавних инвестиција свих шест општина у саставу Града Источно Сарајево.

Иницијативу су подржали учесници састанка, а закључено је да ће се ићи у правцу формирања наведене дирекције те да ће представници Града Источно Сарајево, свих општина у саставу Града и Подручне привредна коморе Источно Сарајево наставити заједнички рад како би се наведено реализовало што прије.