Фото: ЕПА

Предсједник Русије Владимир Путин захвалио је грађанима који су гласали на предсjедничким изборима и поручио да су сви у истом тиму.

– Извор власти у Русији је – народ, од сваког гласа сваког грађанина сачињена је јединствена воља народа. Ко год желио да угуши нашу вољу, свијест – никоме то није пошло за руком у историји, није ни сада и неће ни у будућности – поручио је он.

Посебну захвалност изразио је борцима у специјалној војној операцији, који не жалећи своје животе, обезбјеђују одбрану земље.

Испред нас је много задатака, нема сумње у то да смо консолидовани, поручио је Путин.

Резултати избора су манифестација повјерења грађана и њихових нада да ће све бити испуњено – рекао је он.

Према његовим рijечима, сви предвиђени планови за развој Русије ће, несумњиво, бити рijешени и циљеви бити постигнути.

Он је претходно у разговору са волонтерима рекао да постоје услови за напредак како би Русија била још јача, чвршћа и ефикаснија.

Према подацима Централне изборне комисије, након обраде више од 70 одсто гласова, за Путина је гласало 87,17 одсто бирача на председничким изборима.