АЛЕКСАНДАР ШАПИЋ У „УСИЈАЊУ“ НА КУРИР ТВ: Градска кућа у Сокоцу значајна за његовање културе сјећања (ВИДЕО)

0

Александар Шапић, предсjедник Привременог органа града Београда, у свом вечерашњем гостовању у емисији Усијање на Курир ТВ је истакао значај очувања и његовања културе сјећања и подсјетио да је први званичник Србије и градоначелник Београда који је посјетио Српско војничко спомен-гробље „Нови Зејтинлик“ у Сокоцу.

Шапић је том приликом подсјетио да је Град Београд потписао протокол са Општином Соколац о донацији 30 милиона динара (око 500.000 КМ) за изградњу Градске куће и споменика патријарху Павлу и да ће Влада Србије наставити да помаже све општине у Републици Српској.

Београд помаже у изградњи Градске куће у Сокоцу са пола милиона марака (ВИДЕО)

Начелник општине Соколац Милован Бјелица најавио је раније, да ће у знак захвалности на помоћи и подршци, општина Соколац граду Београду уступити један плац на Равној Романији.