Синоћ је у просторијама планинарског дома „Црвене стијене“ на Романији одржана извјештајна скупштина Планинарског друштва „Гласинац“. Чланови Скупштине разматрали су и једногласно усвојили извјештај о раду друштва, као и финансијски извјештај за претходну годину. На скупштини је размотрен и план рада и финансијски план друштва за 2023. годину.

Претходна година била успјешна за планинаре, а у извјештају о раду друштва за 2023. годину наведене су реализоване активности које су за циљ имале промоцију природних ресурса Романије. Као битне активности на којој су планинари „Гласинца“ радили већ низ година, а на које посебно могу да се поносе, јесте проглашење Споменика природе „Црвене стијене“, као и реализација пројекта под називом „Уређење планинарског дома Црвене стијене на Романији“. Кроз пројекат је реализована набавка и испорука потребног материјала производа од дрвета ( ламперије, бродског пода, унутрашње столарије – собна врата), те потрошног грађевинског материјала за термоизолационе и електроинсталационе радове и набавка 17 кревета. За реализацију пројекта Градска развојна агенција је издвојила средства у износу од 25.000 КМ. Пројекат је резултат заједничке сарадње Градске развојне агенције Источно Сарајево, Града Источно Сарајево и Планинарског друштва „Гласинац“ Соколац.

На сједници је уручено признање за члана Новицу Коромана у знак захвалности за подршку, промоцију и представљање друштва на планинарским акцијама у 2023.години. Осим учешћа на планинарским акцијама Новица је на различите начине подржавао рад друштва путем радног и финансијског доприноса.

Активности ПД “Гласинац“ за 2024. годину биће усмјерене у више праваца, а то су радни и рекреативни излети и акције, походи, путовања и рад на омасовљавању и промоцији Друштва.

Планиране активности ПД „Гласинац“ за 2024. годину су :

• премјештање дрвеног објекта, брвнаре са локације Сремошник на локацију Крачипоње (према договору са ШГ „Јахорина“Пале)

• проширење садржаја за дјецу у оквиру дјечијег адреналин парка „Вјеверица“ уз властито учешће чланова друштва кроз радне акције

• административне активности везане за легализацију и књижење имовине друштва, објеката планинарског дома и инфо пулта, брвнаре,

• везано за календар активности Планинарског савеза РС чланови друштва узеће учешће на манифестацијама и походима у складу са интересовањем и финансијским могућностима чланова. Наставак екудкација и обука чланова у склопу ГСС Планинарског савеза РС

• маркирање нових стаза и обнављање већ постојећих маркација и израда и постављање путоказних табли на тим стазама, првенствено постављање табле Споменик природе „Црвене стијене“ у сарадњи са управљачима,

• учешће у прољећној акцији уређења града, те сличних акција поводом датума који се обиљежавају на глобалном нивоу, а везаних за планине, заштиту животне средине и слично,

• уређење извора на Романији, те посјета пећинама и другим културно-историјским знаменитостима романијског краја,

• организација планинарских манифестација на Романији (осми прољећни успон на Лупоглав, стазама Романије, 28.04.),

• камповање на Романији 29.07. – викенд поводом годишњице оснивања друштва,

• посебна пажња ће се посветити омасовљавању друштва, прије свега дјецом и младима, путем сарадње са Основом школом у циљу формирања омладинске секције и едукације младих водича,

Планинарско друштво „Гласинац“ за четрнаест година рада постало је препознатљиво у окружењу и шире. Трудом и залагањем чланова друштва, уз помоћ и подршку спонзора и донатора матична планина Романија нашла се на мапи значајних туристичких дестинација.

Рођена у Сарајеву 1987. године. Основно и средње образовање стекла у Сокоцу. Студије новинарства завршила на Филозофском факултету на Палама 2011. године. Новинарску каријеру започела 2012. у ЈП „Инфо Центар“ Соколац у коме задржала до 2014. године. Од јуна 2014. обавља послове самосталног стручног сарадника за односе са јавношћу у кабинету начелника општине Соколац.