Прошло је нешто више од три године од одржавања локалних избора у Босни и Херцеговини, а самим тим и у Сокоцу. Након два мјесеца неизвјесности, 21.јануара 2021.године формирана је локална скупштинска већина коју и данас чине СНСД, ДЕМОС, Уједињена Српска и тзв. независни одборник. Још увијек никоме није јасно од кога је независан? Елем, вољу бирача поништило је неколико ПРЕЛЕТАЧЕВИЋА искључиво зарад ЛИЧНИХ ИНТЕРЕСА, а на мјесто предсједника Скупштине долази човјек са цијелих 157 гласова. До тог момента незабиљежено у послијератној историји Сокоца!

Круцијални доказ да су се избори одавно свели на продају и уновчавање мандата јесте број функција и директорске фотеље које обављају поједини одборници тада и данас. И то је највећа разлика у односу на 2020.годину. Сукоб интереса у Републици Српској не постоји!? Одборник, директор, члан надзорног, посланик, члан управног, предсједник невладине организације… 6у1

И како то обично бива у свакој изборној кампањи грађанима су те 2020.године обећаване куле и градови у којима је предњачио соколачки одбор Савеза независних социјалдемокарата (СНСД). Умјесто да се након конституисања локалне скупштине заједнички крене у испуњење бар дијела обећања, проблеми су се ређали као на траци. Неријетко вјештачки створени зарад јефтиних политичких поена, популистичких и неодговорних изјава.

С обзиром да се на јесен очекују нови локални избори и полагање рачуна грађанима, вријеме је да се у серијалу текстова насумично подсјетимо која су то обећања испуњена а која не.

Једно од низу обећања, којима смо тих дана бомбардовани, соколачки СНСД дао је 27.октобра 2020.године, које преносимо у цијелости:

➡️Више година становници соколачких градских насеља Крмков до и Јелен жале се на угрожену безбједност у саобраћају. Угрожени су пјешаци који из улица Косовска и Миланка Витомира прелазе у улицу Цара Лазара. Посебно су у опасности школска дjеца, која се наведеним улицама крећу према школи.

➡️Тренутна општинска управа, осим постављања нефункционалне свјетлосне сигнализације, није урадила ништа како би овај проблем, који може изазвати трагичне посљедице, био ријешен‼

➡️Један од првих пројеката, који ће извршити будућа општинска власт, биће спровођење потребне процедуре, израда идејног пројекта и изградња пјешачке пасареле на овој локацији‼

➡️Такође, у сарадњи са грађанима, биће извршена процјена да ли је слична грађевина потребна на још некој „проблематичној“ тачки у нашем граду, како би безбједност пјешака, посебно школараца, била на што већем нивоу‼

▶️Ми ријечи спроводимо у дjела!

И наравно, осим пеинт цртежа и представе на друштвеним мрежама даље се није одмакло. А прошло је пуних 40 мјесеци…

У народу се нимало случајно није родила пословица Обећање – лудом радовање.

(наставиће се)