Према сазнањима портала „Соколац-срце Романије“ општина Соколац је измирила сва буџетом предвиђена средства ЈУ СРЦ „Гласинац“ за 2023. годину. Дакле, 250.000 КМ је уплаћено спортском центру, а уз то су такође плаћени комунални трошкови, струја, вода, смеће, као и гријање.

Самим тим не постоји ни један разлог да спортска дворана буде закључана и да грађани, спортисти и дјеца из продуженог боравка трпе катастрофално управљање спортским центром, који је иначе у 100% власништву општине Соколац.

Да подсјетимо, почетком јула 2023.године покушано је бесправно катанчење стадиона „Бара“. Да апсурд буде већи, извјештај о раду за 2023.годину ове јавне установе чији је оснивач општина Соколац усвојен је већином гласова на једном од последњих скупштинских засиједања. Како кажу „То има само у Сокоцу и нигдје више“

Да ли је вријеме да руководство општине Соколац поднесе кривичне пријаве против одговорних остаје да се види!?