366. – Аламани прелазе залеђену Рајну у великом броју, вршећи инвазију на Римско царство.

533. – Меркурије постаје папа Јован Други, први папа који усваја ново име при уздизању.

1492. – Гранада, посљедње маварско упориште у Шпанији, предаје се пред краљем Фердинандом Арагонским.

1757. – Уједињено Краљевство заузима Калкуту у Индији.

1839. – Луј Дагер, француски проналазач и зачетник фотографије, снимио прву фотографију Мјесеца.

1870. – Почиње градња Бруклинског моста.

1871. – Амадеус Први постаје краљ Шпаније.

1882. – Џон Д. Рокфелер уједињује своје нафтне фирме у „Стандард оил фондацију“.

1905. – Руско-јапански рат: Русија принуђена да Јапану преда лучки град Порт Артур. Јапанци су заробили руску флоту у луци тако што су потопили трговачке бродове и затворили улаз у луку.

1915. – Окончана петодневна битка код Сарикамиша у Првом свјетском рату, током које је руска војска нанијела тежак пораз војсци Енвер-паше. Турци су изгубили 77.000 од 95.000 војника.

1923. – Министар унутрашњих послова САД Алберт Фол даје оставку због „Типот Доум“ скандала.

1929. – Канада и САД склапају план да сачувају Нијагарине водопаде.

1941. – Њемачко бомбардовање знатно оштетило Ландаф катедралу, саграђену 1290. на обали ријеке Таф у Кардифу, у Велсу.

1942. – Јапанске снаге заузимају Манилу.

1943. – Одступајући пред совјетском Црвеном армијом, Нијемци у Другом свјетском рату почели повлачење са Кавказа.

1946. – Не могавши да настави своју владу над Албанијом послије Другог свјетског рата, краљ Зог је абдицирао, али је задржао своје право на трон.

1955. – У Панами убијен предсједник – пуковник Хосе Антонио Ремон. Наслиједио га први потпредсједник Хосе Рамон Гисадо, који је био на власти мање од двије седмице. Оборен је под оптужбом да је учествовао у завјери у којој је убијен предсједник Ремон.

1967. – Љекар Кристијан Барнард изводи другу успјешну трансплантацију срца.

1971. – На фудбалском стадиону „Ајброкс парк“ у Глазгову погинуло 66 навијача када се, током утакмице „Селтика“ и „Ренџерса“, срушио дио трибине.

1979. – Сид Вишиз одлази на суђење за убиство Ненси Спанџен.

1991. – Шерон Прат Диксон полаже заклетву као градоначелник Вашингтона, чиме је постала прва афро-америчка жена да води град те величине и важности.

1992. – Предсједник Србије Слободан Милошевић и предсједник Хрватске Фрањо Туђман прихватили су споразум о плану мировних операција у Југославији – Венсов план, којим је предивиђена демилитаризација зона у Хрватској захваћених ратом, повлачење ЈНА из тих области и стављање тих зона под заштиту УН.

1992. – Војни команданти у Хрватској прихватили су прекид ватре ради распоређивања 10.000 припадника мировних снага УН.

1994. – Више од 70 људи погинуло и најмање 670 рањено током дводневних борби сукобљених исламских фракција у главном граду Авганистана – Кабулу.

1998. – Власти Нигера ухапсиле бившег премијера Хаму Амадуа, под оптужбом да је учествовао у завјери у којој је убијен шеф државе Ибрахим Баре Маинасара.

1999. – Снажна сњежна олуја захватила средњи запад САД, нападало 359 милиметара снијега у Милвокију и 487 милиметара у Чикагу. У Чикагу температура пала на 25 степени испод нуле. Пријављено је 68 смртних случајева.

2002. – Леви Мванаваса постаје трећи предсједник Замбије.

2004. – Летјелица „Стардаст“ успјешно прошла поред комете „Вилд 2“, узимајући узорак који ће донијети на Земљу двије године касније.

2006. – Најмање 31 лице погинуло у току поплава изазваним монсунским кишама у индонезијској провинцији Источна Јава, а набујала вода однијела је више стотина кућа.

2007. – Преминуо је бивши градоначелник Јерусалима Теодор „Теди“ Колек који се неуморно залагао за коегзистенцију Јевреја и Палестинаца. Од 1965. када је изабран, био је градоначелник Јерусалима 28 година.

2011. – После 18 година Мостар је поново постао седиште Захумско-херцеговачке епархије Српске православне цркве. Мостар је био седиште те епархије од 18. века до рата у Босни и Херцеговини 1992. када је седиште измештено у Требиње.

2012. – Умро је Киро Глигоров, први председник самосталне Републике Македоније. Био је вишегодишњи високи функционер СФРЈ. Из политичког живота повукао се пре 12 година и посветио публицистици. Преживео је атентат 1995. у којем је изгубио око.

2016. – Саудијска Арабија је погубила 47 особа због тероризма, медју којима је био и имам Нимр ел Нимр, централна фигура шиитских протеста који су избили 2011. године као део Арапског пролећа.

2017. – Исламска држава је преузела одговорност за напад на ноћни клуб у Истанбулу (Турска) у новогодишњој ноћи током кога је убијено 39 људи.