У Дјечијој библиотеци у Источном Сарајеву данас ће бити озваничен почетак кампање „Читајмо заједно“ коју проводи Министарство просвјете и културе Републике Српске.

У оквиру ове кампање помоћник министра за културу Тања Ђаковић присуствоваће сутра у 12.00 часова радионицама које за своје читаоце организује Матична библиотека Источно Сарајево у сарадњи са ресорним министарством.

Овим радионицама биће озваничен почетак кампање „Читајмо заједно“ која се ове године организује под мотом „Читај, буди бољи човјек!“, саопштено је из Министарства просвјете и културе Српске.

Радионице у Источном Сарајеву водиће књижевница Јелена Којовић Тепић и професор на Филолошком факултету у Бањалуци Сања Мацура.

Широм Српске биће организовани разговори с циљем да се публици укаже да читање може вишеструко да допринесе квалитету живота, а нарочито одрастању, наводе из ресорног министарства.