Фото: Тањуг

Председник Социјалистичке партије Србије Ивица Дачић осудио је вечерашње нападе и покушаје насилног заузимања Скупштине града.

– Социјалистичка партија Србије и ја лично као њен председник, најоштрије осуђујемо покушај насилног заузимања Скупштине града Београда. То је још једна потврда онога о чему сам говорио у предизборној кампањи да је насиље једини њихов програм јер знају да не могу добити поверење народа – навео је Дачић.

Како је навео, он и СПС пружају пуну подршку председнику Србије Александру Вучићу у одбрани државе од насилника.

– Пружамо пуну подршку државним органима да предузму све одговарајуће мере против насилника и силеџија и председнику Александру Вучићу у одбрани слободе, самосталности, независности и суверенитета Србије. Обавеза је свих политичких странака да најоштрије осуде овај безумни и насилнички чин. Држава је изнад свега и јача је од свих оних који покушавају да је сруше – поручио је Дачић.

1 КОМЕНТАР