Малишани соколачког вртића приредили су традиционалну Никољданску приредбу на којој је учествовало више од 100 дјеце.

Вршилац дужности директора ове установе Мирјана Субашић рекла је новинарима да су у препуној сали Духовног центра Цркве Романијска Лазарица публику синоћ одушевили малишани двије предшколске и двије средње вртићке.

Према њеним ријечима, у соколачком вртићу се труде и његују традицију и обичаје, те кроз овакве садржаје јасно показују колико значи породица и колико су породични односи битни.

Она је нагласила да су овом Никољданском свечаном приредбом завршене активности посвећене овом великом хришћанском празнику.

Васпитач у вртићу Снежана Дангубић је нагласила да се у овој установи уз редовне активности његује и учи о православним обичајима.

Она је појаснила да је публика имала прилику да види дјецу како прослављају крсну славу, дочекују госте и наздрављају, како се ломе крсна кола, играју кола и рецитовали.