У Палама је данас отворен Конзулат Србије, што је треће конзуларно одјељење у Републици Српској.

Конзулат су свечано отворили министар спољних послова Србије Ивице Дачића, министар спољне трговине и економских односа у Савјету министара Сташа Кошарац и почасни конзул Србије у Палама Дејан Љевнаић.

Свечаности су присуствовали амбасадор Словеније у БиХ Дамјан Сердар, министри у Влади Републике Српске Ален Шеранић, Селма Чабрић и Денис Шулић, министар финансија и трезора у Савјету министара Срђан Амиџић, почасни конзул Србије у Бањалуци Милош Вујић, директор “Сарајево-гаса” Недељко Елек, представници града Источно Сарајево, начелници општина у саставу града, те представници јавног, културног и политичког живота.

Љевнаић је раније рекао да му титула конзула Србије у Палама представља највеће и најдраже признање и неописиву част, те најавио да ће се фокусирати на оснаживање веза народа са Пала, из Републике Српске и Србије.

Влада Србије донијела је прошлог мјесеца рјешење о именовању Љевнаића за почасног конзула.

Осим у Палама, Србија има Генерални конзулат у Бањалуци и Конзуларну канцеларију у Требињу.