Министар за научнотехнолошки развој и високо образовање Републике Српске Жељко Будимир рекао је да шира обавештајна заједница, па и западна и европска, зна за постојање бројних параџемата на територији БиХ.

„У БиХ је велики број ‘спавача’ радикалних исламских група и свако ко је у политици и има безбедносну културу зна да је то тако, као и страна којој је то послато”, рекао је Будимир, пренела је РТРС.

Будимир је то рекао коментаришући то што су представници Српске у Парламентарној скупштини БиХ упутили писмо америчком Сенату и Конгресу, као и Европском парламенту у којем су навели да је БиХ већ дуго уточиште радикалних исламиста и да националистичке политике највећих бошњачких странака потврђују намеру да БиХ владају без Срба и Хрвата, преноси Танјуг.