Предсједник црногорске Скупштине Андрија Мандић изјавио је, поводом обиљежавања Дана парламентаризма, да најљепше ријечи у парламентарном животу треба да буду договор и консезус.

Он је рекао да је народу доста свађа и да је вријеме за дијалог, истичући да посланици треба да стреме консензусу.

Мандић је изразио наду да ће Црна Гора бити прва наредна чланица ЕУ.

Он је подсјетио да је током његовог избора за предсједника парламента рекао да је помирење оно за шта ће се залагати, јер је дијалог кључ за европску будућност Црне Горе.

– Унапређење рада парламента је сталан тренд. Даћу допринос да се квалитет рада у парламенту побољша. Инклузивност ће се додатно ширити, сви морамо дати допринос да се грађанима омогући бољи живот у овим изазовним временима – рекао је Мандић.

Скупштина Црне Горе обиљежава 117 година парламентаризма. Дан парламентаризма се обиљежава као датум када је 1906. године на Цетињу конституисана прва Народна скупштина Црне Горе.

Прослави у Подгорици присуствују бројни гости из политичког и културног живота, као и дипломате.