На јуче одржаној двадесет четвртој редовној сједници Скупштине општине Трново одборници су усвојили низ тачака дневног реда.

Усвојен је Извјештај о раду Надзорних одбора за период 01.01.-30.06.2023. године, те више приједлога:

Приједлог Одлуке да није обавезно спровођење Стратешке процјене утицаја на животну средину Регулационог плана „Спортско-рекреационо подручје Јахорина-секција 1“ на подручју општине Трново;

Приједлог Одлуке о усвајању Регулационог плана „Спортско-рекреационо подручје Јахорина- секција 1“ на подручју општине Трново;

Приједлог Иницијативе за измјену дијела Ревизије Регулационог плана „Спортско-рекреационо подручје Јахорина на подручју општине Трново- инвеститори „Емералд Хил“ д.о.о. Нови Сад, Обућина Слободанка и Обућина Петар;

Приједлог Одлуке о давању сагласности за кориштење путног земљишта „ДАИС ЕНЕРГИЈА“ д.о.о. Источно Сарајево;

Приједлог Одлуке о давању сагласности за кориштење путног земњишта КП „Водовод и канализација“ а.д. Источно Сарајево.

Затим Информације о стању у области пољопривреде, лова, риболова и шума на подручју општине Трново у 2022. години; о стању цивилне заштите на подручју општине Трново у 2022. години; затим из области саобраћаја, веза и комуналних ђелатности на подручју општине Трново за 2022. годину; те Информације о стању на терену и приједлозима за унапређење пред почетак зимске сезоне на Јахорини; као и Информацију успјеху ученика ЈУ ОШ „Свети Сава“ Трново за школску 2022/2023 годину.