Херцеговац и Гласинац 1936 су у 10. колу друголигашког „истока“ подијелили по бод у Билећи одигравши 3:3.

У утакмици која је донијела доста нервозе, нарочито у другом полувремену, пуне руке посла за судију Луку Малетића, домаћи до гола долазе у 28. минути. Стријелац је био Трипо Јокановић. То је уједно био и резултат првог дијела, а у наставку киша голова, али и картона.

Само што је кренуло друго полувријеме Гласинац преокреће резултат. У 47. минути погађа Никола Марић, а двије минуте касније и капитен Александар Пејановић, па Гласинац долази до велике предности.

Радост Сокочана трајала је десетак минута, а онда резервиста Марко Илић, само што је ушао у игру умјесто Срђана Андрића погађа за 2:2. Није се дао Гласинац, иако без неколико стандардних првотимаца, па у 65. минути долазе до новог вођства. Стријелац је сада Лука Новосел, играч који је ушао са клупе.

Но, ни овај пут Сокочани нису сачували предност, јер Марко Илић другим голом поставља, испоставиће се, коначних 3:3.