У 1. колу Друге футсал лиге група југ ФК „Академац“ побиједио је КМФ „Гласинац“ из Сокоца резултатом 5:4 (3:3).

Током првих 20. минута гледаоци су видјели шест голова и то по три са обје стране. Повели су гости голом Немање Нинковића у трећем минуту, а домаћин је изједначио два минута касније голом Зечевића.

Гости су опет повели голом Ђерића у 10. минуту са 1:2, али опет домаћин само минут касније голом Чечура долази до изједначења 2:2.

У 18. минуту дата су два гола, по један са обје стране – Мандић за домаћина и Дебелногић за госте тако да се на полувријеме отишло са неријешеним резултатом 3:3.

Академац је у другом полувремену головима два Огњена, Шешеља у 26. и Аћимовића у 38. минуту повео са 5:3.

Коначан резултат 5:4 поставио је гостујући играч Папић у 40. минуту.

У наредном колу ФК „Академац“ гостује КМФ „Танго 2“ у Источном Сарајеву.

Спортска дворана „Град сунца“, 50 гледалаца. Први судија: Душан Берак (Требиње). Други судија: Страхиња Вуковић (Требиње). Делегат: Далибор Ступић (Требиње).

ФК „Академац“: Миладиновић, О. Аћимовић, Беловић, О. Шешељ, Зечевић, Степановић, Драпић, Рундић, Мандић, Лојовић, Милојевић, Милоишевић, Чечур, Јањош.

КМФ „Гласинац“: Будеша, Нинковић, Папић, Ђерић, Чолић, Чолаковић, Дебелногић.