На Сокоцу ће сутра бити обиљежен Дан српског јединства, слободе и националне заставе и тим поводом је начелник општине Милован Бјелица позвао грађане, установе и предузећа да на објектима истакну заставе Републике Српске.

Из кабинета начелника су навели да је циљ да се покаже поштовање према застави као једном од најзначајнијих елемената државности и заједничком празнику Републике Српске и Србије.

Полагањем вијенаца на Споменик солунском добровољцу на Сокоцу сутра ће бити обиљежен и дан почетка пробоја Солунског фронта у Великом рату 1918. године.

Вијенци на ово спомен-обиљежје, на коме су уписана имена 363 добровољаца са подручја ове општине, биће положени у 11.00 часова, а потом ће бити одржан час историје о значају овог датума када се обиљежава и Дан српског јединства.

Владе Републике Српске и Србије одлучиле су да Дан српског јединства, слободе и националне заставе заједнички празнују 15. септембра. На овај дан је 1918. године почео пробој Солунског фронта.